%html%
Košík
Aktuality

Vzpomínky na „léto“

Tahle zimní sezona je všelijaká, ale hlavně už trvá dlouho! To znamená pro průměrného českého horolezce především jednu veskrze pozitivní věc: zima se pomalu blíží ke svému konci a proto je nejvyšší čas začít se těšit na skály. A možná taky trochu zavzpomínat a zrekapitulovat minulý rok, který měl v našem oddíle jeden takový zlatý hřeb – podzimní výlet na Hohe Wand!

V září na viděnou

Dětem se blíží vysvědčení a vytoužené prázdniny. Nastává čas rekapitulace a zakončení školního roku. Chceme poděkovat všem lezcům, kteří s námi jak v Satalicích, tak na BigWallu lezli. A rádi bychom touto cestou pochválili ty, kteří chodili nejčastěji:

 Ondra Š. má nejvíce prochozených lekcí v tomto pololetí ze všech kurzů
 Ema P. chodila nejčastěji dokonce do dvou kurzů zároveň Satalice 2 a Satalice Rodiče s dětmi

A zde se můžete podívat, zda i vy patříte mezi nejčastěji chodící lezce:

Satalice 1 Satalice 2 Satalice 3
David S., Sofie R., Filip B. a Vojta V. Ondra Š., Ema P., Tomáš S. Halka P., Matouš R., Michaela P.

BW Pondělí BW Čtvrtek BW Dospělí
Matouš J., Michal V., Honza S., Markéta V. Martin S. Adriena P., Marián Č., Lukáš K.


Krom dětí bychom rádi ocenili i naše instruktory, protože bez nich by to také nešlo. Víte koho jste mohli na kurzech letos potkávat nejčastěji?

 V Satalicích byli nejčastěji Tomáš J., Honza V., Milan a Tonda.
 Na BigWallu to byli Martin, Milan, Tonda a Honza H.

A nejaktivnějším instruktorem letošního roku byl Tomáš J.

Lezení pro děti z Ukrajiny

V rámci pomoci Ukrajině jsme se rozhodli uspořádat Lezení pro děti uprchlíků z Ukrajiny. Pokud nějaké takové děti znáte, nebo hostíte, dejte jim vědět.
Lezení se uskuteční 4. a 11. dubna v ZŠ Satalice (K cihelně 137, Praha 9, Satalice) vždy od 15 do 16 hod.
Vstup je zdarma. 
Přihlásit se můžete tady nebo aglicky zde. Abychom věděli, kolik nás bude.

Jak se dostat do tělocvičny ZŠ Satalice?
Po pravé straně budovy je branka, tou projdete a budovu obejdete. Uvidíte prolézačku se skluzavkou. U ní jsou skleněné dveře. Těmi se dostanete do budovy, vevnitř chodbou vpravo do šaten a dále rovně ke dveřím tělocvičny.

Na co se můžete na lezení těšit?
Nejprve se rozehřejeme rozcvičkou, nacvičíme lezecké a šplhací techniky. Můžete se těšit na opičí dráhy, nebo hraní her.

Co na sebe?
Pohodlné sportovní oblečení, sálovou obuv a případně lezačky.

Tým HO Satalice


У рамках допомоги Україні ми вирішили організувати Скалолазіння для дітей біженців з України. Якщо ви знаєте або приймаєте таких дітей, повідомте їм про це.
Сходження відбуватиметься 4 та 11 квітня в початковій школі Саталіце ​​(K cihelně 137, Prague 9, Satalice), завжди з 15:00 до 16:00.
Вхід вільний.
Зареєструватися можна тут або англійською тут. Щоб знати, скільки нас буде.

Як потрапити в спортзал початкової школи Satalice?
З правого боку будівлі є ворота, ви пройдете через них і обійдете будівлю. Ви побачите скалолаз з гіркою. Поруч є скляні двері. Ви потрапите до будівлі, усередині коридору праворуч до роздягальні, а потім прямо до дверей спортзалу.

На що можна чекати сходження?
Спочатку проводимо розминку, відпрацьовуємо лазіння та техніку лазіння. Ви можете з нетерпінням чекати слідів мавп або пограти в ігри.

Що носити?
Зручний спортивний одяг, кімнатне взуття і, можливо, альпіністів.

Команда HO Satalice

Akce na jaře a v létě 2022

Milí rodiče, lezci,

jaro už se hlásí o pozornost a protože víme, že informace v e-mailových schránkách mají mnohdy omezenou trvanlivost, najdete informace k plánovaným akcím i v tomto příspěvku. Postupně budeme informace k akcím aktualizovat a doplňovat. Co nás čeká a nemine? 

 

Sněžnice v Alpách 1.–3. 4. | Cena 1800 Kč bez pojištění | Kapacita 6 dětí od 12 let | PŘIHLÁŠKA

Pod vedením instruktorů Milana a Steldy budou mít lezci možnost vyzkoušet si pohyb na sněžnicích v horském terénu. Výlet bude vhodný pro děti starší 12 let, zkušenosti s pohybem ve vysokohorském terénu jsou výhodou, čeká nás převýšení 900 vm!

 

Výstup na komín 27. 4. od 16.00 | Cena 385 Kč/os | Kapacita 10 dětí od 10 let (Účast dospělých lezců je také možná, je potřeba se taktéž přihlásit předem!) | PŘIHLÁŠKA

A kde si máme hrát?… Pro mě za mě, vylezte si třeba na komín!
Na komín? Na komín! Chcete na vlastní kůži zažít scénu jako z Postřižin? Pak přijďte ve středu 27. dubna od 16 hodin do Staré čistírny v Bubenči. Program je jasný – Když na komín, tak na komín! Při jištěném výletu na komín si vylezeme po jeho vnější stěně a vnitřkem budeme spuštěni do útrob Staré čistírny. 

Výstupy jsou možné od 18 let nebo od 10 let s potvrzením zákonného zástupce (potvrzení je k dostání na místě).

Lezení v Brně – Hitlerův pilíř 13.5.-15-5 | cena 1800 Kč | Kapacita 12 dětí od 10 let | PŘIHLÁŠKA

Nápad na stavbu silnice spojující Vídeň s „Moravou“ vznikl kdysi dávno za monarchie Rakouska Uherska. Tato vize však zůstala pouze v úvahách, až do doby kdy tuto myšlenku oživil a rozšířil v rámci mnichovské dohody Adolf Hitler na exteritoriální dálnici Vídeň – Vratislav s kteroužto stavbou se opravdu započalo… avšak do dnešních dnů nebylo toto dílo nikdy dokončeno a jako memento zde zůstalo několik rozestavěných úseků a mostních pilířů kterým se přezdívá „Hitlerovy“.
Jeden z těchto pilířů „žije“ již mnoho let vlastním životem… Nejprve na něm byla vybudována venkovní lezecká stěna. Později lezci někam zmizeli a pilíř si oblíbili „kačeři“. Pod vrcholovou partií byla umístěná GeoCache a pilíř se tak dostal do širšího podvědomí. Nakonec se ale před pár lety vrátili i lezci a byla zde vybudována jedinečná „drytoolingová aréna“ a pilíř se tak dostal do podvědomí lezců z celé republiky. Nyní budete mít možnost i vy si vyzkoušet tak trochu jiné lezení. Lezení s mačkami a cepíny! až vás to celé omrzí, opečeme si vuřty a před návratem na ubytování stihneme navštívit ještě nedalekou Brněnskou ZOO. Druhý den bude odpočinkovější a podnikneme dobrodružnou plavbu podzemím Punkevní jeskyně. Nahlédneme do Macochy, prozkoumáme Kateřinskou jeskyni a pomalu se vydáme k domovům 😉

 

Lezecké soustředění 2.–9. 7. Ostrov u Tisé | Cena 3 736 Kč | Kapacita 15 účastníků | PŘIHLÁŠKA 

Soustředění zaměřené na skalní lezení proběhne stejně jako v loňském roce s Ájou. Tentokrát ovšem pojedeme o pár kilometrů dál, až k hranicím s Německem do Ostrova u Tisé. Můžete očekávat lezení na pískovcových skalách, spoustu her, lezeckých technik i dobrodružných výprav. 

 

Vysokohorské soustředění 16.–21. 8. | Cena bude upřesněna | Kapacita 10 dětí od 10 let | PŘIHLÁŠKA

Letos zamíříme do Tater. Pod vedením Alice a Steldy se 10členná výprava vydá na putování po kamenech i řetězech kolem horských jezer. Útočiště budou poskytovat horské chaty a místní pohostinská zařízení, účastníci se tedy mohou těšit mimo jiné na tradiční halušky s brynzou a kapustnicu… Soustředění bude vhodné pro děti od 10 let. 

 

Těšíme se na dobrodružství s vámi!
Za tým HO Satalice
Ája

Čestné prohlášení vždy po ruce

Víte, že s sebou něco máte mít na trénink a nemůžete si vzpomenout co to bylo?
Co třeba Čestné prohlášení? Ke stažení: HO_Satalice_cestne_prohlaseni_2021-2022

Informace o tom, jak mají kroužky a kurzy probíhat s ohledem na epidemickou situaci se různí. My se v rámci naší činnosti řídíme doporučením Pražské tělovýchovné unie, která má narozdíl od nás své vlastní právní oddělení.  Prosíme vás, abyste čestné prohlášení nosili na každý trénink, kterého se vaše dítě účastní. Snažili jsme se maximálně zredukovat množství tisknutých listů, proto na jednom listu A4 najdete 4 ks čestného prohlášení (stačí tedy 1 list na 4 tréninky).

Děkujeme za pochopení.

1