%html%
Košík
Tréninky
Tréninky

Satalice

Tyto tréninky probíhají v prostorách tělocvičny ZŠ Satalice. Satalická stěna nabízí tréninkový prostor zejména začátečníkům každého věku, mírně pokročilým lezcům, rodičům, kteří chtějí trávit více času se svými dětmi i sportovním nadšencům, jimž není lhostejná současná lezecká metodika.

satalice_stena

Satalice I

Úterý 17.00-18.00, ZŠ Satalice
cena za pololetí 1900 Kč (760 Kč + 1140 Kč)

Trénink pro nejmenší děti a začátečníky. Kurz Satalice I je zaměřen především na rozvoj pohybových dovedností malých sportovců. Zohledňujeme potřeby menších dětí, které vyžadují častější střídání činností a jejich různorodost tak, aby se malí kurzisté nepřestávali bavit po celou dobu.

Struktura tréninku se skládá z rozehřátí organismu před výkonem, pohybové rozcvičky a lezení. Poměry jednotlivých složek tréninku se liší v průběhu pololetí tak, aby byly hodiny pestré. Program je doplněn o uzlování, slackline, nácvik lezeckých a šplhacích technik. Děti se mohou také těšit na opičí dráhy a hraní her, nejen lezeckých.

Po absolvování tohoto kurzu by účastník měl být schopen navázat se na lano a vylézt jednoduchou cestu stylem top rope (zajištěnou lanem shora).

Trénink probíhá v počtu 16 dětí za dozoru 4 instruktorů, není tedy možná individuální péče zejména o děti pod 6 let. Ačkoli nemáme striktně danou spodní věkovou hranici lezců, berte prosím v úvahu schopnost dítěte spolupracovat ve skupině a jeho samostatnost. Děkujeme.

Satalice II

Úterý 18.00-19.00, ZŠ Satalice
cena za pololetí 1900 Kč (760 Kč + 1140 Kč)

Do této tréninkové skupiny zařazujeme děti, které již mají zkušenosti s lezením, nebo starší začátečníky, kteří ostatní brzy doženou. Struktura tréninku je shodná s kurzem Satalice I.

V tomto kurzu pokračujeme v rozvoji dovedností, které děti získaly v kurzu předešlém a dále se více zaměřujeme na aktivity směřující k rozvíjení lezecké zdatnosti a techniky. Děti lezou složitější cesty a učí se základům lezení tzv. “na prvním” (propínání fixního jištění – expresek), jištění druholezce i prvolezce.

Tak jako v kurzu Satalice I probíhá trénink v počtu 16 dětí za dozoru 4 instruktorů, čím jsou děti zdatnější a samostatnější, tím více si zalezou. Obvykle není problém do skupiny přijmout několik začátečníků, rychle doženou základy a okoukají od zkušenějších dětí jak na to.

Účastník kurzu může pokročit do našich dalších tréninkových skupin ve chvíli, kdy bezpečně ovládá navázání se na lano, jištění druholezce a zná základy lezení na prvním a jištění prvolezce.

Satalice III

Úterý 19.00-20.00, ZŠ Satalice
cena za pololetí 1900 Kč (760 Kč + 1140 Kč)

Kurz Satalice III je určen dospělým, kteří mají zájem o lezení. Ať už se jedná o začátečníky, věčné začátečníky, nebo mírně pokročilé lezce, rádi pomůžeme všem kurzistům zdokonalit lezecké dovednosti. Věnujeme vzdělávání v aktuálních metodických postupech v lezeckém sportu. Kromě technických znalostí rozvíjíme i fyzickou zdatnost našich kurzistů – posilování vás nemine! Kurz probíhá souběžně s kurzem Satalice III Rodiče s dětmi, jejich náplň se prolíná.

Satalice III Rodiče s dětmi

Úterý 19.00-20.00, ZŠ Satalice
cena za pololetí 1900 Kč (760 Kč + 1140 Kč) za dospělého
+ 950 Kč (380 Kč + 570 Kč) za každé dítě

Jako novinku v roce 2019 uvádíme kurz lezení rodičů s dětmi. Mnoho rodičů, kteří k nám dávají do oddílu lézt své ratolesti, neodolá kráse lezeckého sportu. Tímto kurzem vám nabízíme možnost plnohodnotně strávit čas s vašimi dětmi. Můžete tak rozvíjet nejen jejich, ale i svoje dovednosti a znalosti, které následně využijete i během svého volného času. Naučíme vás bezpečně se navazovat, jistit, chytat pády a řešit nejrůznější situace, které vás mohou potkat, ať už při lezení pod střechou nebo pod širým nebem. Struktura hodiny odpovídá každému tréninku – zahřátí, rozcvičení, trénink, protažení po výkonu.

Big Wall Vysočany

Tyto tréninky probíhají v prostorách lezecké stěny BigWall Vysočany. 3000 m² lezecké plochy poskytuje našim pokročilým lezcům dostatek prostoru pro zlepšování jejich lezeckých schopností. Oproti tréninkům v Satalicích zde kurzisté rozvinou své lezecké dovednosti také o bouldering.

big_wall

Vysočany I

Pondělí 17.00-18.30, Lezecká stěna BigWall
cena za pololetí 4100 Kč (1640 Kč + 2460 Kč)

Ať chceme nebo ne, lezcům, kteří prošli kurzem Satalice II a III, začne být často naše stěna malá. Cesty znají nazpaměť a potřebují více prostoru a možností. Jsou schopni na stěně samostatně fungovat a potřebují především dohled, kontrolu a novou motivaci.

Do tohoto kurzu tedy zařazujeme přednostně absolventy satalických kurzů. Během kurzu děti zdokonalují své dovednosti v oblasti jištění prvolezce, dále jsou vedeny k tomu, aby lezly „čistě“ a je kladen větší důraz na techniku lezení. V neposlední řadě si děti na stěně hrají – zábavnou formou se učí různým lezeckým technikám, k čemuž je na větší stěně ve Vysočanech více prostoru a příležitostí.

Vysočany II

Čtvrtek 17.00-18.30, Lezecká stěna BigWall
cena za pololetí 4100 Kč (1640 Kč + 2460 Kč)

Náplň kurzů Vysočany II odpovídá náplni kurzů Vysočany I. Je tedy určen pokročilým lezcům, kteří jsou samostatní a od trenéra očekávají dohled a motivaci do lepších výkonů. Leze se téměř výhradně “na prvním”. Je tedy nezbytné ovládat bravurně tahání a cvakání lana do postupového jištění a jištění prvolezce.

Vysočany III – dospělí

Čtvrtek 18.30-20.30, Lezecká stěna BigWall
cena za pololetí 1600 Kč (640 Kč + 960 Kč) – nezahrnuje vstupné na stěnu

Kurz Vysočany III je určen dospělým lezcům. Těm, kteří prošli Satalickými kurzy a vyrostli z dětských kategorií, těm kteří absolvovali základy lezení pro dospělé v rámci kurzu Satalice III a Satalice III Rodiče s dětmi, i těm, kteří své lezecké dovednosti nabyli jinde nebo už hodně dávno. Vás všechny v rámci kurzů Vysočany III budeme motivovat do nových výkonů a posouvání vašich hranic. Jako každý náš kurz je i tento strukturován následovně: rozehřátí, rozhýbání, trénink, strečink po výkonu. Rozcvičky a závěrečné protažení vzhledem k pokročilé úrovni lezců necháváme často na kurzistech samotných.

Po absolvování kurzu Vysočany III jsou kurzisté schopni samostatně lézt, bezpečně chytat pády, jsou schopni plánovat si alespoň rámcově trénink, tak, aby jejich výkonnost neklesala, ale naopak stoupala.

Vysočany IV – výkonnostní lezci

Čtvrtek 16.00-18.30, Lezecká stěna BigWall
cena za pololetí 6800 Kč (2720 Kč + 4080 Kč)

V roce 2022 poprvé otevíráme skupinu pro lezce, kteří mají ambice účastnit se závodů. Malá skupina lezců v kurzu Vysočany IV bude trénovat podle tréninkových plánů. Tréninky budou delší a náročnější a budou zaměřeny na individuální potřeby lezců.

Účastník skupiny může být každý lezec/lezkyně, kteří se nebojí v tréninku pořádně makat. Předpokladem pro účast ve skupině je absolvování našich předchozích kurzů, schopnost trénovat nejen ve skupině, ale také samostatně, schopnost bezpečně jistit a kvalitní základ lezecké techniky. Zařazení do kurzu je posuzováno individuálně po domluvě s trenérem.

Upozorňujeme, že tento trénink slouží jako seznámení s principy výkonnostního tréninku. Pro dosahování výsledků na závodech je potřeba trénovat 3–5x týdně.

Počet lezců ve skupině je omezen na 4–6 lezců.

Individuál

cena za měsíc 1000 Kč – nezahrnuje vstupné na stěnu

Chceš se raketově zlepšovat nebo přemýšlíš o účasti na lezeckých soutěžích? Jeden dva tréninky za týden je prostě málo a ty by sis chtěl dát trochu víc do těla? Ve spolupráci s LANO poskytujeme nejen pro talentované lezce projekt individuálního plánování tréninků, tzv. Tandem. Tandem vytváří platformu pro spolupráci specialistů na přípravu tréninkových plánů s trenéry HO Satalice. Na základě zkušeností, motorického testování, pohybové diagnostiky, osobní anamnézy a dalších vstupů vytvoříme jasnou koncepci k dosažení tvých cílů! Chodíš-li alespoň na jeden trénink HO Satalice (ve výjimečných případech ani nemusíš) stačí nám napsat a budeš se rychle zlepšovat. Chceš lízt desítky, pojď do Individuálu!

Individuální tréninky jsou vhodné pro lezce, kteří se chtějí zlepšovat, závodit a najít partu stejně nadšených kamarádů. Pro nejlepší výsledky je potřeba počítat s tréninky 4-5x v týdnu.

IMG_8456

Co s sebou?

Nemáte tušení jak se vybavit na trénink? Projděte si často kladené dotazy.