%html%
Košík
Mladí HoraLOVÉ 2019
Mladí HoraLOVÉ 2019

20.9 – 22.9.2019

 

Byl to jeden krásný, ale chladný víkend. V pátek večer jsme vyrazili na soutěž Mladí HoraLOVÉ. Soutěž pořádala HK Lanškroun za podpory organizátora, Komise mládeže ČHS. Většina dětí a polovina instruktorů jela autobusem, zbytek vezl materiální vybavení auty. 8 dětí, 4 instruktoři a nějací rodinní příslušníci, takový byl stav zúčastněných. 

Pořadatelé připravili příjemné ubytování ve vytápěných chatkách Výcvikového střediska Univerzity Palackého v Olomouci. Vytápění je potřeba, ranní teploty se blíží k nule a ani přes den neni ve stínu závratné teplo. I zajištěné stravování v místní jídelně bylo skvělé, všichni si pochvalovali.

A jaký byl sobotní závod? Celý probíhal okolo vodní nádrže Pastviny a přilehlého vrchu Studený. Z našeho oddílu se zúčastnilo celkem 8 dětí ve dvou věkových kategoriích. Obě kategorie měly stejná stanoviště, pouze u některých lehce rozdílné požadavky. Stanovišť bylo celkem osm:

  • lanové překážky
  • zdravověda
  • slaňování
  • lezení
  • stavění stanu
  • orientace v terénu
  • prusíkování
  • jízda na raftu

Start probíhal v podstatě celé dopoledne. Obě naše hlídky přišly na řadu přibližně v jedenáct hodin. Starší skupina startovala jako první. My instruktoři jsme ihned vyrazili opačným směrem – organizátoři totiž zakázali sledovat hlídky přímo ve směru závodu – abychom je na trati podpořili. Připojili jsme se k nim u stanovišť Slaňování a Lezení. Trasa závodu nebyla jednoduchá, přeci jen 5km v takovém terénu není málo a k tomu ještě plnit náročné úkoly. S většinou překážek si obě skupiny poradily celkem dobře, pouze čas jim dělal malé problémy. Vzhledem k tomu, že si všichni závod spíše užívali, na čas moc nehleděli. 

Ale o tom přece sport je! Ne jen o výhře, ale o soudržnosti, přátelích … Ano, i spoustu přátel jsme zde potkali a další nová přátelství navázali. Sobotní večer u ohně byl pak velmi příjemný.

 

Víkend jsme v neděli zakončili příjemným lezením na místních skalách. Na stejných, kde probíhal i samotný závod. Je tady krásně, ale musíme domu. Tak zase za rok na dalším ročníku závodu Mladí HoraLOVÉ!