%html%
Košík
Pec nám spadla…teda málem
Pec nám spadla…teda málem
O uplynulém víkendu proběhlo soustředění dospělých na zasněžených svazích Krkonoš. Jeho hlavní náplní bylo posilování týmového ducha a nabírání fyzické kondice. Mnozí z nás si také vyzkoušeli nové dovednosti. První horskou výzvou se nám stal večerní pěší výšlap z Pece pod Sněžkou na horskou chatu Větrník, která nám byla o víkendu domovem (na obrázku vlevo dole).
Vedoucí skupina (Ája, Honza a Petra Valachovi) zahájila výstup k chalupě v romantickém svitu sjezdovky „Javor“, která září večerního lyžování dopřála dobrou viditelnost i nám na protějším svahu. Jako poslední provedla výstup skupina s předsedou v čele – ti už si romantický svit sjezdovky neužili, o to byl jejich výstup dobrodružnější. Ale kdo by se s předsedou bál, že… Kolem půlnoci se všichni účastníci sešli ve světnici roubené chalupy. Odměnou za úvodní výstup nám bylo teplo z vyhřáté pece, dobré jídlo a pití.

Druhý den na všechny čekal hlavní výstup našeho soustředění. Jelikož „Sněžka“ byla členy oddílu v letošním roce pokořena již dvakrát, zdolávali jsme vrcholy nižší, zato námi méně prozkoumané. Pro skialpinisty se stala cílem Liščí hora s vrcholem ve výšce 1363 m n. m., pro běžkařskou skupinu byl cíl vytyčen rovnou v bufetu Na Rozcestí (1348 m n. m.). Tamní stravu můžeme bez váhání doporučit všem náhodným kolemjdoucím. Špekové knedlíky, palačinky i borůvkový knédl byly naprosto vynikající odměnou za běžkařský prvovýstup čerstvým sněhem.

Občerstvení na Výrovce vyvolalo na tvářích skialpinistů (Stelda, Honza H., Milan, Filip a Terka, Radka, Aleš, Evička Sou.), stejně jako v jejich žaludcích, taktéž veliké uspokojení, které bylo téměř srovnatelné s odměňovacími zastaveníčky každých vystoupaných 50 výškových metrů v závěru výletu toho dne. Toto stoupaní nakonec vlivem Pavlovova reflexu skončilo pro několik jeho účastníků až 100 výškových metrů nad chatou.

Večerní program druhého dne našeho pobytu z větší části naplnilo prolézání koštětem, především Kája se dobře bavila. Jejích cca 83 neúspěšných pokusů vedlo k tomu, že tuto disciplínu bude doma trénovat a někdy Vám ji ukáže na tréninku.

Nezlomným sportovcům počasí přálo natolik, že ještě vyrazili na noční lyžování. Za zmínku stojí zejména telemark Tomáše Gregora, který byl samotným předsedou vychválen do nebes. Nikdo jiný bohužel jeho výkon neviděl, takže kdo ví, co je na tom pravdy…
Poslední den se ještě obě skupiny rozhodly pro rychlý výšlap/výběh na čerstvý vzduch, počasí k tomu přímo vybízelo. Celý pobyt jsme pak zakončili sjezdem s bagáží zpět do Pece.


Děkuji všem zúčastněným za supr akci a doufám, že nás čeká hodně podobných!

Ája